Bire Bir Ders

                                                                                     BİREBİR ÖZEL DERS VE DİJİİTAL EĞİTİM SİSTEMİ

Özel Ders Nedir diye sorarsanız hızlıca açıklayalım; özel ders öğrencilerin herhangi bir derste gerekli olan akademik başarıyı gösterememesi halinde özel olarak yapılan bir çalışmadır. Okulda işlenen dersler genel olarak ortalama bir düzeyde anlatıldığı için bazı öğrencilere kolay,  bazılarına ise zor gelebilmektedir. Bu yüzden ister istemez öğrencilerin farkı yüzünden bazı öğrenciler konuyu anlamadan geçmek zorunda kalınıyor. İşte bu gibi durumları ortadan kaldıran ve tamamen öğrenciye özel programla öğrencinin seviyesine uygun bir şekilde yapılan birebir eğitime özel ders denilebilir. Ayrıca ders sonrası ödevler testler ile de konunun pekişmesi sağlanır. Tabi bütün bu işlemler öğrenciye özel olarak yapıldığı için kalıcılığı ve verimi çok yüksek olmaktadır. Özel ders faydalı mı diye soruyorsanız eğer özel dersi iyi bir şekilde aldıktan sonra faydası hiç azımsanmayacak kadar fazladır.

Özel ders denince akla gelenler zayıf öğrencilerin özel ders alması gelir ama bu tamamen yanlıştır. Çok iyi öğrenciler de özel ders takviyesi almaktadır. Zaten bu sayede derece yapıyorlar. Çünkü 1 saatlik özel ders yaklaşık 4-5 saatlik okulda işlenen derse denktir. Ayrıca öğretmenin öğrencinin bildiği konuları hızlıca geçip sadece eksik konulara yoğunlaşabilir. Bu yüzden özel ders verimliliği çok yüksektir. Tabi özel dersin verimliliği en fazla öğretmenlere bağlıdır. Bizde En Özel Ders olarak hocalarımız en iyi üniversitelerden mezun ve alanında uzmanlaşmış kişilerden oluşmaktadır.

Özel dersbirebir ders veya grup dersleri aslında aşmak istediğimiz bir aşamayı daha çabuk, daha verimli ve daha dinamik aşmak için başvurduğumuz güçlü bir yöntemdir. Sadece ders talep etmekle bitmiyor tabi ki, ders veren eğitmenin tecrübesi de bir hayli önemlidir.

Özel ders veren öğretmenler bulmak için başvurulan onlineozeldersler.com özel ders sitesi, anlaşılır bir gösterimle öğretmenin bilgilerini veriyor, dolayısıyla işimiz daha kolay demektir. Öğretmenle ders talebi için iletişime geçerken, beklentilerimizi doğru anlatmakta çok önemlidir.

Okullarımızda verilen eğitim kaliteli mi? Her öğrenci aynı kalitede eğitim alabilecek mi? İşte bu sorular ne yazık ki cevapsız. Ülkemizde eğitim sistemi üzerinde şeklen yapılan değişiklikler, niteliğin önüne geçmektedir. Sonuç olarak da bireysel farklılıkları dikkate alınmamış, okulda geçirmesi gereken zorunlu süreyi tamamlamış ve 12 yılın sonunda eline bir diploma almış ancak uygulamadan ve hayattan uzak bir nesil ortaya çıkıyor. Her üniversite sınavından sonra ‘’0’’ çeken binlerce gencimize şaşırmakla kalıyoruz.

Özel eğitimin önemi, tam da bu noktada devreye giriyor. Eğitim çok farklı bir etkinliktir. Ne bir kalıba uyar ne de belirli bir tarzı vardır. Her şeyden önce, insanla uğraşan bir iş kolunun sabitliğini, tektipliğini kabul edemeyiz.

Özel derse ihtiyaç duymak, toplumumuzdaki genel yargının aksine çocuğun başarısız ya da yetersiz olduğunu göstermez. Özel ders, öğrencinin ihtiyacına yönelik belirlenen bir etkinliktir. Dersi veren öğretmen, öğrencide o anki ihtiyaca odaklanır. Öğrenciyi daha iyi tanıma fırsatı bulur. Öğrenci de ilgi dağıtıcı her türlü ögeden arındırılmış bir ortamda çalışma imkanı bulur. Kendi ihtiyacına yönelik tekrarlar yaptırabilir, sorular sorabilir. Çünkü o an yanında bulunan uzman ya da öğretmenin sadece kendisiyle ilgilendiğini, onun ihtiyacına yönelik çalışacaklarını, onu eleştirecek herhangi bir dış unsurun varolmadığını bilir. Bu da öğrencide olumlu bir psikoloji yaratır ve öğrencinin daha rahat bir şekilde kendisini ifade edebilmesini sağlar. Okulda başarılı olamayan bir öğrencinin aldığı özel derslerden sonra tabiri caizse büyük bir sıçrama yaşamasının sebebi de büyük ölçüde budur. Yirmi kişilik bir sınıf ortamında anlatılan bir dersle bireysel anlatılan bir dersin aynı kalitede olması beklenemez. Çünkü her birey tektir ve özeldir.

Özellikle eğitim sistemi bu kadar sık değişen ve tüm okullarında aynı kalitede eğitim verilemeyen bir ülkede, özel ders almak öğrenciler için gerçekten çok büyük bir önem taşımaktadır. Özel ders, bireye yöneliktir. Bireysel farklılıklar, ihtiyaçlar dikkate alınarak verilir. Bu noktada maddi bakılmamalı, özel ders almayı bir külfet olarak görmemelidir veliler. Önemli olan öğrencinin gelişimi ve kendisini değerli hissetmesidir. Ülkemizin bir gerçeğidir kurum sınavları ve bu sınavlarda en iyi puanı alarak, en iyi okullara yerleşen gençlerimiz, kendilerine en iyi şekilde gelecek kurabilmektedir.

Özel ders sayesinde öğrenciyle öğretmen arasında sıkı bir bağ kurulur. Oluşan bu sıcak diyalog, öğrencinin konuyu daha dikkatli dinlemesini, anlayamadıklarını daha rahat bir şekilde sorabilmesini sağlamaktadır.

Özel dersten beklenti, asla öğrenciye konuyu yüklemek olmamalıdır. Özel dersin verimliliği için, öncelikle öğrenciyi tanımaya yönelik çalışmalar yapılmalıdır. Öğrencinin konuyu niçin anlayamadığı, niçin o konuda desteğe ihtiyaç duyduğu ya da niçin o konuyu, dersi sevmediği tespit edilmeli ve ona göre bir yol haritası çizilmelidir. Çizilen bu yol haritasına göre bir çalışma sistemi oluşturulmalıdır. Öğrencinin o konuda ya da derste daha başarılı olması için, oluşturulan bu çalışma sistemi bozulmamalı, derslere devam edilmelidir. Sadece bir saat ya da bir ay alınan ders, çok verimli olmayacaktır. Özellikle sınava birkaç gün kala alınan özel dersler; sadece bilgi yüklemesi gibi kalacak, az bir zamanda konu yetiştirme sıkıntısı yaşanacağından öğrencide gereksiz bir gerginliğe yol açacak ve öğrencinin kaygı düzeyini yükseltecektir. Bu nedenle ders amacına ulaşamayacak ve belki de öğrencinin daha başarısız olmasına neden olacaktır. Onun yerine en baştan sistemli bir özel ders programı çizilirse hem öğrenci daha verimli çalışmış olur hem de daha anlamlı öğrenmeler gerçekleşecektir.

Son olarak özel ders için seçilen öğretmen konusunda da özenli olmak gerekmektedir. Öğretmen hem alanına hem de ‘’öğretmenlik’’e hakim olmalıdır. Öğrenciye hem konuyu en iyi şekilde sunabilecek hem ihtiyacına yönelik sorular çözebilecek hem de öğrenciye rehberlik edebilecek bir kişiyle çalışılmalıdır. Özel ders veren öğretmen, pratik bir anlatıma sahip olmalı, gereken yerlerde öğrenciye püf noktaları vererek kısa sürede öğrencinin o konuyu anlayıp soruları çözebilecek düzeye gelmesini sağlamalıdır.

Özel Ders Neden Gereklidir?

Buna cevap vermek için birçok sebep sayılabilir. Bunu maddeler halinde belirtecek olursak;

 • Eğitim aldığınız konuyu daha çabuk kavrama ve başarıyı daha çabuk yakalama şansına sahipsiniz.
 • Her alanda rakipleriniz mutlaka vardır. Siz, onlardan daha iyi olanlardan destek alarak öne geçebilirsiniz.
 • Öğretmen ve öğrencinin dersini olumsuz etkileyecek şeyler olmadığı için, performansınız daima maksimum seviyede kalacaktır.
 • Eskiden dershanelerde bile sınıf eğitimin dışında, etüt derslerinin verilmesi bunun önemini göstermektedir.

Birebir Ders Almak İşe Yarar mı?

Özel ders isteyen öğrenciler bu eğitim şeklinin faydasını muhakkak göreceklerdir. Eğer öğretmeni kendinize uygun seçmişseniz, geriye sizin kendinizi derse vermeniz ve ödevlerinize eksiksiz çalışmanız gereklidir. Gerçekten bu eğitim metodu süresince ders veren kişiye kulak vermişseniz, hedefinize ulaşacaksınız.

Özel ders almak isteyenler ne yapmalı?

Öncelikle kendi hedefimizi belirleyerek gerekli araştırma yapılmalıdır. Bu araştırmayı https:// onlineozeldersler.com sitesinde yaparken, öğretmenin tecrübesi, referansları, ders fiyatları öğrenci için en önemli kriterlerdir. Ders almak isteyenler mutlaka bu kriterleri göz önünde bulundurmalıdır.

En çok ders talebi alan ilk 5 ders hangisidir?

Okul, sınav ve iş hayatında birçok insan ders talebinde bulunmaktadır. Bunun dışında sanat, spor, bilişim, özel eğitim ve direksiyon dersleri de talep gören eğitimler arasındadır. Fakat daha çok talep gören başlıca dersler vardır tabi ki. Bunlar;

 • Matematik
 • Fizik
 • İngilizce
 • Türkçe
 • Geometri

ÖZEL DERS FAYDALARI VE AVANTAJLARI

Onlineozeldersler.com platformunun avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Birebir ve 6 ya da 12 kişilik sınıflarda özel eğitim alma imkanı
 • Her öğrencinin özel olduğu anlayışı içinde öğrencilere özel ilgi
 • Öğrencilerin her türlü sorunuyla yakından ilgilenme
 • Eğitim Koçluğu
 • Öğretmenlerimiz tarafından kişiye Özel Hazırlanan Programlar
 • Ayrıntılı Sınav Sonuç ve Eksik Konu Analizleri
 • Kişiye özel eğitim vardır
 • Her öğrencinin tek tek eksiklerine göre birebir dersler yapılır
 • Kişiye Özel Hazırlanan Ödevler
 • Kişiye Özel Hazırlanan Soru Bankası
 • Soru çözdürmek için az beklersiniz
 • Etkin Rehberlik Hizmeti
 • Ödev Takibi
 • Fiyat normal dershaneye göre düşüktür
 • Tam ve Etkin Öğrenme

Aslında dijital dünyada sadece duvarların olmadığı 360 eğitim sunmaktayız.

ÖZEL DERSLERİ DİĞER EĞİTİM ORTAMLARINDAN AYIRAN NELERDİR

Özel ders daha verimlidir.

Özel ders birebir yapıldığı için daha verimlidir. Öğrenciye özel anlatım yapıldığından okul yada kurslara göre daha kısa zamanda daha çok bilgiyi daha iyi bir şekilde öğrenmek mümkündür. Okulda yada kursta sınıfın genelinin anlamasına yönelik konu anlatımı yapıldığından öğrencilerin kaçırdığı noktalar olabilmektedir. Özel derste ise öğrencinin anlamadığı yerlerin üzerinde durulduğu için başarısı daha yüksektir ve daha çok verim alınır.

Özel ders daha kalıcıdır.

Özel derste sadece eksikler tamamlanmakla kalınmamakta, öğrenilen bilgiler üzerinde daha çok durulabildiği için öğrenilenler daha kalıcı olmaktadır

Özel ders sınavlara hazırlık dönemindeki öğrencilere gereken rehberliğin ve öğrenci koçluğunun yapıldığı yerdir.

Sınavlara hazırlık sürecinde türlü sıkıntılarla uğraşmak zorunda olan öğrenciler doğru bir çalışma yöntemi ve başarılı bir sonuç alınabilmesi için sıklıkla rehberliğe ihtiyaç duymakta ve kendilerini büyük bir baskı altında hissetmektedirler. Özel ders hocalarının deneyimleri ve koçluğu ile sınav sürecini en olumlu şekilde atlatmayı başarırlar.

Özel ders daha esnek yapılıdır.

Okulda ya da kursta konuların anlatımı daha önceden belirlenen sıraya göre yapılmakta ve anlaşılmayan noktaların üzerinde yeterince durulamamaktadır. Özel derste ise yapılan konu anlatımı esnasında anlatılan konu ile ilgili olup da önceden anlaşılamayan konulara da yer verilebilmektedir. Öğrenci konuyla ilgili kafasına takılan her türlü bilgiyi sorabilmekte, anlamadığı yerlerin üzerinde gerektiği kadar durulabilmektedir.

Özel ders ihtiyaca yöneliktir.

Öğrencinin ve ailesinin daha önceden belirlediği eksikleri alanında uzman özel ders öğretmenleri, öğrencinin ihtiyacına yönelik bir anlatımla gidermeyi amaçlar. Öğrencinin kendini eksik gördüğü ya da yetersiz bildiği konular üzerinde durularak açıkları kısa zamanda kapatılabilmekte ve ihtiyaçları giderilmektedir.

Özel ders dinamiktir.

Özel ders öğretmeni, öğrencinin bilgi düzeyine uygun olarak, konunun incelikleri üzerinde durarak, gerektiğinde akılda kalmayı kolaylaştıracak yöntemler kullanarak stratejiler geliştirebilir ve böylece zor konuların üstesinden dinamik bir anlatımla daha kolay gelinebilmesine olanak sağlar.

Özel ders ortamı öğrencinin istediği, kendini iyi hissettiği yerdir.

Öğrenci kendini en rahat hissettiği yer olan evinde, online özel dersler platformunda  kendisi için orada olan bir öğretmen ile çalışacağından kendini özel hissetmektedir. Bu durum öğrencinin hem daha verimli hem de daha istekli çalışmasını sağlamaktadır.

Özel ders kolaylaştırıcıdır.

Özel derste anlatılan konular klişelerden bağımsız, öğrencinin aklına en kolay şekilde gelecek ve en iyi öğrenmesini sağlayacak şekilde bir anlatım uygulanabilmektedir. Pratik yöntemler ve özel detaylar üzerinde durularak konu daha kolay anlaşılır hale getirilebilmektedir.

 

Özel ders ilgi çekicidir.

Özel dersle bilgiler çok daha kısa sürede öğrenilebildiği ve öğrenci daha çok egzersiz yapabildiği için derse olan ilgisi artmakta ve başarısı hızla yükselmektedir. Daha önceden başaramadığını düşündüğü bir dersi, özel dersin bireysel yaklaşımı sayesinde yaptığını gören öğrenci bu dersi eskiye göre daha çok severek öğrenebilmektedir.

Özel ders bakış açısını geliştirir.

Öğrenci konuyu birebir ve kişiye özel bir yaklaşımla işlediğinden çok daha kısa zamanda öğrenebilmektedir. Öğrenmek için daha çok zamanının olması nedeniyle değişik bakış açıları öğrenciye gösterilerek soruların çözümünde üst düzey bir etkinlik kazanılmaktadır. Böylelikle tekdüze bir bakış açısından kurtulan öğrenci, özel teknik ve pratik yöntemler sayesinde sorulara farklı bakış açıları ile bakabilmekte ve çözüme daha rahat ulaşabilmektedir.

Özel ders zaman kazandırır.

Özel ders ile okul ya da kursa göre çok daha verimli ve başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Okul ya da kursta anlatılandan çok daha kısa zamanda, çok daha iyi bir öğrenme gerçekleştirilebilmektedir. Bireysel ve özel anlatım hız kazandırmakta ve öğrenmeyi kolaylaştırmaktadır. Deneyimli özel ders öğretmenleri uyguladıkları özel yöntemler sayesinde öğrenciye konuyu optimum sürede aktardıkları için zaman kazanılmaktadır. Öğrenciye konu, yalın ve gerektiği kadar anlatıldığı için gereksiz ayrıntılarla zaman kaybedilmemiş olur. Böylece özel ders ile kazanılan zaman ile daha çok egzersiz yapma imkânı kazanan öğrencinin kısa sürede başarıya ulaşmasını kolaylaştırır.

Özel ders tüm eğitim metotları içinde en önemli eğitim şeklidir diyebiliriz. Öyle ki birebir derste aldığımız eğitimi genelde unutmayız. Peki Özel ders almak neden önemlidir? Aynı zamanda Özel ders neden gereklidir? Birebir ders almak işe yarar mı? Özel ders almak isteyenler ne yapmalı? En çok ders talebi alan ilk 5 ders hangisidir? gibi sorulara cevap buldukça, bu konunun önemini anlayacaksınız.

Bire Bir Eğitim ve Önemi

Öğrenmenin en sağlıklı yolu olan birebir eğitim, öğrenci  ile öğretmen arasında birebir yapılan bilgi alışverişidir. Bu özelliği ile özel ders, toplu ders uygulamalardan çok farklıdır. Çünkü birebir ders anlatımı esnasında öğrenci ile öğretmen arasındaki iletişim, en ileri düzeyde olduğu için; öğrenci hiçbir şeyi kaçırmadan, atlamadan anlatılan konuyu öğrenmiş olur. Öğretmeniyle özel olarak  muhatap olan öğrenci kendisini bir birey olarak görür ve yetişir. Böylece kendisini daha çok işin içerisinde hisseder ve dersin sorumluluğunu üstlenir.

Biz sadece eğitim vermek değil aynı zamanda iyi bireylerde yetiştirmek istiyoruz. Özel dersleri her yönüyle kişiye özel planlanır. Öncelikle öğrencinin hedef ve ihtiyaçlarını doğru belirlenir. Bu doğrultuda, kişiye özel bir müfredatla eğitime başlanır.Öğrencinin eğitim durumunu seviyesini bilmeden ders vermeye başlamak doğru bir yöntem değildir. Bu sebepler önce öğrenciyi tanımak önemlidir özel ders eğitimlerinde.Özel dersin önemini belirledikten sonra faydaları nelerdir öğrenciye katkıları nelerdir bunları incelemekte önemlidir.

Özel Dersin Faydaları Nelerdir? 

Özel ders birebirdir;sınıf ortamında çok sayıda öğrenci bir öğretmen bulunur.Özel ders  ise bir öğrenci bir öğretmen şeklinde gerçekleşir.Bu durum eğitimin kalitesini arttırır. Sınıflarda yapılan öğretimde öğrenciler konsantrasyon sorunu yaşarlar.Kalabalık olmanın verdiği bir dezavantajdır bu. Okullar belli bir saat ve müfredata sahiptir keyfilik yoktur herkes belli saatte hazırlanmış müfredat eğitimini alır.Oysa her öğrencinin farklı eğitimlere ihtiyaçları vardır. Özel ders alan öğrenciler diğer öğrencilere oranla daha başarılı olduğu görülüyor.Tabi sadece özel ders alanların başarılı olduğunu söylemekte doğru değildir.

En Önemli Sorun Matematik ve Özel Ders

Okullarımızda daha 1.sınıftan itibaren öğrencilerin en çok zorlandığı derslerin başında Matematik gelmektedir. Ülkemizdeki eğitim sisteminde hep ilk sıra Matematik dersinin olmuştur. SBS, TEOG, LGS adı ne olursa olsun liselere giriş sınavlarında her yeni sistemde kat sayısı en yüksek olan ders Matematiktir. ÖYS, ÖSS, YGS-LYS ya da yeni sınav sistemiyle YKS-TYT olsun, yine neredeyse bütün puan dilimlerinde Matematik en üstte yer alır. Üniversite bittiğinde girilen ALES, KPSS vs sınavlarında da Matematik çok önemlidir.

Velilerimiz de bu dersin öneminin ve okulda tam olarak öğrenilemediğinin farkında olduğundan çocuklarını dersanelere, etüt merkezlerine ve takviye kurslara göndermektedir. Bunun yanında ülkemizde en çok birebir ders alınan ders de Matematiktir.

‘’Matematikte neden öğrenciler bu kadar zorlanıyor?’’ ‘’Neden okullar bu konuda yetersiz kalıyor?’’  şöyle bir göz gezdirecek olursak;

Matematikte Birebir Dersin Avantajları

Online özel dersler eğitim platformunun  en ciddi avantajı dersin birebir olmasıdır. Dolayısıyla öğretmen, özellikle kalabalık sınıflarda oluşan seviye farkından etkilenmez. Öğrencinin seviyesine göre dersin seyrine yön verebilir. Matematik dersinde seviyesi iyi, kötü ya da orta düzeyde olan her öğrenci dersten verim alacaktır.

Özel dersin en önemli artılarından biri de temeli zayıf öğrencilere de hitap edebilmesidir. Ülkemizde maalesef Matematik temeli çok zayıf öğrenciler var. Bu öğrenciler kalabalık sınıflarda kayboluyorlar. Çünkü Matematiğin temeli olan basit işlemleri zihinden yapamıyorlar ve Matematiğe karşı ciddi bir önyargı taşıyorlar. Bu temel eksikliği ve ön yargı sorunu ancak birebir Matematik dersiyle çözülebilir. Öğretmen gerekirse en temelden başlayarak Matematiği öğretebilir ancak sınıf ortamında bunu yapmak mümkün değildir.

Bir diğer önemli hususta özel derste öğrenciye ayrılan süre dersin tamamı olduğundan öğrencinin anlamadığı yerleri sormasına, anladığı konuda bol bol örnek soru çözmesine ve konuyu pekiştirmesine yetecek zaman kalmasıdır. Dolayısıyla dersler, öğrencinin ilgili konudaki bütün eksiklerini kapatarak ilerlemesini sağlayacaktır. Bunun yanında öğretmen de öğrencisinin konuyu ne kadar anladığını çözdüreceği sorularla net bir şekilde görebilecek, bu durumda da tekrar etmesi ve ödev olarak vermesi gereken yerleri daha net belirleyebilecektir.

Son olarak özel derslerde öğrenci ve öğretmen arasında oluşan etkin iletişim öğrencinin derslerde rahatlıkla soru sormasına ve Matematik dersine karşı ön yargılarından kurtulmasına olanak sağlayacaktır. Öğretmen de öğrenciyi daha rahat gözlemleyip velisine somut verilerle geri bildirim yapabilecektir.

Özel dersin faydaları ve avantajları saymakla bitmez fakat biz yine de belli başlı olan ve bazı özel ders faydalarını tekrar etmekde fayda görmekteyiz. Sizde özel ders önemli mi ya da gerekli mi diye düşünüyorsanız bu maddelere bakarak karar verebilirsiniz.

 • Verimli ders çalışmayı öğrenme
 • Ders konusunda daha rahat ve güvende hissetmesi
 • Rahatlıkla anlamadığı konuları ve soruları sorabilmesi
 • Kendine olan öz güvenin artması
 • Başarısız olduğu derslere olan ilginin artması
 • Derslerde ki algılama ve dikkatinin artması
 • Derslere olan ön yargılarının azalması ve bitmesi
 • Akademik başarı oranının artması
 • Özellikle Matematik ve İngilizce gibi ağır konuları daha rahat anlaması gibi birçok özel dersin faydaları vardır. Sizde uzman hocalardan özel ders alarak bu eksiklerinizi giderebilirsiniz.

Şimdi aklınıza gelebilir özel dersin zararları var mı diye. Özel ders eğer doğru kişilerce yapılmadığında hem vakit hem de maddi kayıp olabilir. Bu yüzden özel ders zararları vardır diyebiliriz.

Özel Dersin Özellikleri ve Yöntemleri

Özel dersin özellikleri ve yöntemleri vardır. Bunların bazıları sabit bazıları ise öğretmenden öğretmene değişmektedir. Bu yüzden özel ders almayı düşünüyorsanız uzman hocalardan almanızı tavsiye etmekteyiz. Özel dersin özellikleri ve yöntemlerinin bazılarını tekrar edecek olursak. İncelemenizde fayda olacaktır;

 • Kişiye özel ve birebir olması,
 • Her anı verimli işlenen ders saatleri,
 • Sağlam temelli bir öğretmen-öğrenci bağı,
 • Öğrenciye özel ders çalışma programı,
 • Öğrencinin halini daha iyi anlayabilme,
 • Özel ilgi ve konuya özel ders takviyesi,
 • Dikkat eksikliği gibi sorunları çözme,
 • Dersten korkma veya kaygılanma gibi durumları fark ederek özel ders yöntemleri ile bunları çözüme kavuşturma diyebiliriz.

Özel Ders Nasıl Verimli Olur?

Alanında uzman öğretmenler eğitim ve öğretime yıllarını vermiş ve bazı tecrübeler edinmiştir. Öğrencileri anlayabilen bu eğitmenler diğer meslek gruplarındaki çeşitli eğitmenlerden ayrılırlar. Çünkü akademik olarak özel ders vermek diğer konulardakinden çok farklıdır. Özel dersin amacı uygun fiyat olmalı ve öncelik öğrenciye başarı sağlamasıdır. İlk olarak öğretmenler öğrenciyi tanır ve dersteki başarı seviyesini ölçer. Daha sonra öğrencinin eksik olduğu konuları belirleyerek ona özel ders çalışma programı hazırlar. Öğrenciye soru çözmede farklı yolların yanında ezberlemekten ziyade öğrenciye konunun ana mantığını açıklayarak öğretir. Özel ders sonrasında ise ara ara denemeler yapılarak öğrencinin akademik durumunda ki ilerleme takip edilir. Öğrenciye özel çalışma programı uygulanarak düzenli bir ders planı oluşturulmuş olur. Bu sayede eğitim ve kişisel durumuna birçok olumlu gelişme sağlanır.

Özel derste sadece konu anlatılmaz, ekstra olarak deneme sınavları, seviye testleri ve öğretmenin kendi öğretim stratejileri ile öğrenme kalıcı olarak sağlanır. İşte özel dersin faydaları genel olarak bu şekildedir. Özellikle Matematik özel ders ve İngilizce özel ders alıyorsanız öğretmenin çok önemi vardır. O yüzden özellikle Matematik ve İngilizceden özel ders alırken hocanızın iyi olmasına özen gösterin.

Özel Ders Gerekli mi

Öğrenciler, okulda veya sınıflarda ki kalabalık ortamında eğitim görmektedir. Bu kalabalık ortamda anlayamadığı konuları kendi başlarına halletmeye çalıştıklarında ise oldukça zorlanmaktadırlar. LGSYGS ve LYS sınavları öğrencilerin uzun zaman boyunca gördükleri konuları içerdiği için, kısa zamanda konuların hepsini tek başlarına çalışıp yetmiyor. Bu yüzden öğrencilerin özel ders almalarındaki en önemli gereklilik diyebiliriz. Birebir özel ders alan öğrencilerimiz öncelikle eğitmenlerinin yardımıyla hızlı ve verimli ders çalışmayı öğrenmektedir.

Öğrencilerin zorlu merkezi sınav döneminde bol bol soru çözmeleri ve çözülemeyen soruların ise uzman öğretmenle beraber çözülüp kavranması çok önemlidir. Özellikle matematik özel ders almanın faydası burada açığa çıkıyor. Çünkü soru çözmenin amacı, hangi sorularda ve konularda eksiğinin olup olmadığını belirlemesidir. Bu sayede eksiklikler belirlenir uzman bir öğretmenle beraber çözülerek hem eksiklikler belirlenerek giderilir hem de hiç çözmediği bir soru tipini daha öğrenmiş olur. Unutmamak gerekir ki LGSTYT ve AYT gibi sınavlarda soru tiplerinin daha önceden görülmüş ve çözülmesi, sınavda öğrenciye oldukça fayda ve zaman sağlamaktadır.

 Derslerin tamamı birebir özel ders şeklinde daha önceden uzman kadromuz tarafından hazırlanmış konu anlatımları da kullanılarak öğrenciye özel bir anlatımla işlenmektedir. Öğrencilerimizin uygun olduğu zaman dilimleri kendisinden alınarak, bu zamanlara en uygun şekilde programı yapılmakta ve öğrencimize ve velimize her hafta düzenli olarak bilgilendirme mesajı atılmaktadır.

Bütün dersleri birebir olarak öğretilen öğrencilerimize anlatılan her konunun bitimlerinde KBS(Konu Bitirme Sınavı) uygulanarak konuyu ne kadar öğrendiği tespit ediliyor. Eğer bir eksiği görülürse ilk dersinde eksikleri gideriliyor ya da bu eksiklerini giderecek şekilde ödevlendirmesi yapılıyor.Ders dışı zamanlarında soru çözerek konularını pekiştirmesi için öğrencilerimiz çalışma salonuna alınıyor.

Öğrenci ile bireysel olarak ilgilenen, eksiklerini gidermek için özel programlar yapan ve uygulayan üstün bir eğitim sistemi olduğu için. Her öğrencisiyle özel olarak ilgilenen, konusunda uzman deneyimli kadrosu ile her öğrencisinin başarısı için çalışan özel bir kurum olduğu için. kendinizi özel hissedeceğiniz ve daima sizin yanınızda olan öğretmenlerden eğitim görmek için … ve daha bir çok nedenden dolayı onlineozeldersler.com’u seçebilirsiniz.

Online özel dersler eğitim platformuhaftada 10 ders saati özel ders ve sınırsız çalışma ortamı sunarak her konunun sonunda denemeler yapmakta ve haftalık olarak TYT-AYT(YKS) veya LGS deneme sınavları uygulanmaktadır. Bütün konuları bireysel olarak öğretmeyi amaç edinmektedir. Öğrencimizin başarısı için gereken takip ve motivasyon çalışmalarını yürüterek yıl boyunca öğrencimizi başarıya her gün daha da yaklaştırmak için çalışmaktadır.

Özel Ders Hakkında Yorumlar

Özel ders hakkında yorumlar oldukça fazladır. Çünkü herkes bilgisi olsun veya olmasın bir yorum yapmaktadır. Kimisi iyi kimisi kötü demektedir. Fakat eğer alanında uzman bir öğretmen tarafından yapılırsa hiçbir olumsuzlukla karşılaşılmaz. Hatta faydalarından ötürü bırakmayı istemezler. Çünkü uzmanından özel ders almak öğrenciye hem vakit hem de doğru soru kazandırmaktadır. Tavsiyemiz özel derslerin düzenli bir şekilde alınmasıdır. Uzman olmayan kişilerden özel ders almanın sonucu hem zaman ve hem de boşa maddi kayıp vermek olacaktır. 

Çocuklara Neden Özel Ders Aldırılır?

Ebeveynler için en önemli konulardan biri çocuklarının iyi bir eğitim alması ve kariyeri için sağlam bir temele sahip olmasıdır. İyi bir eğitim iyi bir geleceğin yapı taşlarından biridir, dolayısıyla da çok önemlidir. Ancak çocukluk ve ilk gençlik döneminde insanlar pek çok sorunla yüzleşir. Bu dönemde çocuklar kendini ve çevresini tanır, ilk sorunlarını fark eder ve bu problemlere aşırı tepkiler verebilir. Dolayısıyla bu dönemde öğrenci için konsantrasyonu sürekli olarak derslerde tutmak epey zorlu bir iştir. Ebeveynler de bunun bilincinde olarak zaman zaman çocuklara yardımcı olmalıdır.

 

Özel Ders Neden Tercih Ediliyor?

Özel dersin dünyanın hemen her yerinde ebeveynler tarafından tercih edilmesinin birden fazla sebebi bulunmaktadır. Bunlardan ilki, ilk paragraf içerisinde de bahsedilen öğrenci için derslerine en çok odaklanması gereken dönemin aslında kafalarının en karışık olduğu dönem olmasıdır. Bu dönemde öğrenciye destek olmak eksik kaldığı noktaları büyümeden öğretebilmek için özel dersten daha iyi bir yöntem yoktur. Özel ders bunun için oldukça uygundur, bunun sebebi öncelikle özel dersin birebir olmasından kaynaklanır. Yani öğretmen ile birebir temas kuran çocuğun, eksik olduğu yönler çok daha kolay şekilde fark edilebilmektedir.

Gerçekleşen eğitimin kalitesi, çok öğrencili sınıflara oranla elbette ki büyük oranda artış göstermektedir. Özel ders tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise kalıcılık oranıdır. Sınıflarda alınan eğitim genellikle kalıcı değildir. Bunun en büyük sebebi de toplu ortamlarda gerçekleşmesinden kaynaklanır. Çoğu öğrenci ders esnasında yalnızca ders ile ilgilenmez. Çevresindeki arkadaşları ile şakalaşır, sıkıldığında doğrudan iletişim kurabileceği ve konsantrasyonunu dağıtabilecek pek çok faktör vardır etrafında. Bu durumda öğretmen de her çocuk ile ayrı ayrı ilgilenemeyeceğinden pek etkili olamamaktadır. Ancak özel ders sırasında öğrencilerin odağı sürekli olarak derste kalabilmektedir. Bir sıkılma konsantrasyon dağılması yaşandığında öğretmen bunu hemen fark ederek çeşitli biçimlerde çözüme kavuşturmaktadır.

Her çocuk özeldir. Kendine özgü bir öğrenme biçimine sahiptir. Dolayısıyla toplu bir şekilde yapılan eğitimler aslında öğrencinin ihtiyaç duyduğu eğitime cevap vermeyebilir. Özel ders ise doğrudan ihtiyaca yöneliktir ve çocuğa göre esnetilip değiştirilebilir. Örneğin öğrenci görsel olarak daha zeki ise ve daha kolay öğreniyorsa, dersler daha fazla görselleştirilerek anlatılabilir. Bu da öğrencinin daha kalıcı bilgi edinmesine, daha kolay öğrenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda özel ders esnasında öğrencinin zor bulduğu kısımlar birkaç kez tekrar edilebilir. Ancak sınıfta bazen öğrencinin çekingenliğinden, bazen ders saatlerinin yetersizliğinden bu her zaman mümkün olamamaktadır. Bu sebepler de ebeveynlerin birçoğunun özel dersi tercih etmesine sebep olmaktadır.

Özel ders her şeyden önemlisi öğrenci ile doğrudan iletişim kurarak dersin daha ilgi çekici hale gelmesine ve sevilmesine yardımcı olur. Bu çok önemli bir noktadır. Eğer öğrenci dersi sevmiyor, öğrenmek istemiyor ise zorla eğitim vermek imkansızdır. Öncelikle dersin sevilmesi ve bu derse neden ihtiyaç duyacağı çocuğa doğru bir biçimde aktarılmalıdır. Özel ders sırasında öğretmen aynı zamanda bunu da yapmaktadır.

Diğer Ülkelerden Örnekler

Japonya’da bulunan Hong Kong şehrinde öğrencilerin %72’si özel ders almaktadır. Bu oran Güney Kore’de ise %90 şeklinde kendini göstermektedir. Yani özel ders yalnızca ülkemizde değil dünyanın pek çok yerine ebeveynler tarafından tercih edilen bir öğretme yöntemidir. Elbette özel dersin kalitesini öğretmen büyük ölçüde etkilemektedir. Ancak buna dikkat edildiğinde ders çok verimli hale getirilebilmektedir. Amerika’da da her geçen yıl özel ders sektöründe %7’lik bir artış gözlenmektedir. Yani insanlar öğrenci için en uygun çözümün özel ders olduğuna daha çok ikna olmaktadır.

Öğrencilerinizi Nasıl Motive Edebilirsiniz?

En iyi kitaplar, en iyi dersler ve en iyi eğitim materyalleri… Tüm bunlar öğrencilerinizi öğrenme konusunda motive etmedikten sonra  çok da değerli değiller. Hem içsel hem de dışsal motivasyon, eğitimin her basamağındaki çocukların başarısı için çok önemlidir. Öğretmenler de öğrencilerin bu motivasyonlarını sağlamada ve onları yüreklendirmede önemli bir rol oynarlar. Tabii bunu söylemek yapmaktan her zaman daha kolaydır. Çünkü tüm öğrencilerin farklı şekilde motive olduklarını ve bir sınıf dolusu çocuğun öğrenmeye karşı heyecan duymalarını sağlamanın çok fazla emek istediğini çok iyi biliyoruz. Ayrıca, her öğrencinin öğrenme ve ilgi hızı diğerlerinden farklı olduğu için tüm sınıf için bunu fark etmenin zaman alacağının ve öğretmenin desteğiyle ufacık bir dürtünün bile öğrencilerin bir adım ileri gitmesinde ne kadar önemli olduğunun farkındayız. En iyi eğitimi alan öğretmen de olsanız, zaman zaman çocuklarla aynı yolda gittiğinizden emin olamayabilirsiniz. İster mesleğine yeni başlayan, ister tecrübeli bir öğretmen olun; size sunduğumuz önerilerle öğrencileri hem motive edeceksiniz, hem de bu motivasyonla yaşamaları yönünde onları yüreklendireceksiniz.

1. Öğrencilere kontrol etme hissi verin.

Öğretmen rehberliği ile öğrencilerinizi motive edebilir ve bir amaç uğruna çalışmaları konusunda ilgilerini uyanık tutabilirsiniz. Öğrencilerinize, sınıfta neler olduğunu anlamaları ve bununla ilgili karar vermelerini sağlamak için imkan tanıyın. Örneğin, öğrencilerinizin istedikleri bir sınav türünü ya da üzerinde çalışacakları problemi seçmelerini sağlayabilirsiniz. Bu sayede yapacakları şeye daha çok motive olmalarını sağlayacak ve sınıfta kendi istekleri ile yapabilecekleri şeyler olduğunu ve bunları kontrol edebilecekleri hissini vereceksiniz.

2. Hedeflerinizi tanımlayın.

Hedefleri önceden belirlenmeyen bir ödevi yapmak ya da hedefleri belirlenmemiş bir sınıfta olmak öğrenciler için ürkütücü olabilir. Öğrencilerinizin motive bir şekilde çalışabilmeleri için onlardan istenileni bilmeleri gerekiyor ve bunu gerçekten dönem başında yapmanızı istiyorlar. Dönem başında tüm hedeflerinizi, kurallarınızı ve beklentilerinizi onların önüne serin ki, onlar da kafalarında herhangi bir karışıklık olmaksızın hedeflerine doğru ilerleyebilsinler.

3. Tehdit içermeyen bir ortam yaratın.

Öğrenciler, davranışlarının sonuçları olduğunu anlamaya ihtiyaç duyarlar. Öğrencileri tehditten çok daha fazla motive eden şey, olumlu destekdir. Öğretmenler, öğrencileri için güvenli ve destekleyici bir ortam oluşturduklarında ve bir şeyleri yapmamanın sonuçlarını açıklayıp duracaklarına öğrencilerinin becerilerine olan inançlarını dile getirdiklerinde, öğrenciler yeteneklerini sergileyerek daha motive bir şekilde çalışacaklardır. Günün sonunda öğrenciler, etraflarındaki yetişkinlerin beklentilerini yerine getireceklerdir. Bu yüzden “yapamazsın” yerine “yapabilirsin” duygusuna odaklanın.

4. Eğitim her yerde!

Sınıf öğrenmek için harika bir yerdir, ancak her gün ve gün boyunca sıralarda oturmak bazı çocuklara sıkıcı gelebilir. Öğrenmeyi daha etkili ve keyifli hale getirmek için öğrencilerinizin sınıftan dışarı çıkmasını sağlayın. Geziler yapın, konuşmacılar çağırın ya da biraz araştırma yapmak için kütüphaneye gidin. İnsan beyni yenilikleri çok sever ve yeni bir ortam öğrencilerinizin motivasyonunu uyanık tutmalarına yardımcı olabilir. Bu noktada onlineozeldersler.com devreye girmektedir.

5. Öğrencilerinize çeşitli deneyimler sunun.

Her öğrenci, her derse aynı tepkiyi vermeyecektir. Tüm öğrencilerinizi motive edebilmek için, dersleri birazcık karıştırın ve stilinizi değiştirin. Bu sayede Öğrencilerinizin daha katılımcı ve dikkatli olduklarını gözlemleyeceksiniz.

6. Pozitif rekabeti kullanın.

Sınıfta rekabet her zaman kötü bir şey değildir, hatta bazı durumlarda öğrencilerinizi daha fazla denemeleri için motive edebilir. Bir grup oyunu ile oluşturacağınız arkadaşlık ruhunun hakim olduğu bir rekabet ortamı ile öğrencilerinizin sahip oldukları bilgiyi ve tecrübeleri sergilemelerini sağlayabilirsiniz.

7. Ödül sunun.

Herkes ödülü sever, öğrencilerinize vereceğiniz ufak ödüllerle onların motivasyonlarını yüksek tutabilirsiniz. Örneğin, pizza partileri, beraber film izleme gibi basit ödüllerle öğrencilerin daha çok çalışmalarını sağlayabileceğiniz gibi başarıyı hedeflemelerini de sağlarsınız. Siz öğretmenlere kalan ise, sınıfınızın ve öğrencilerinizin ihtiyaçlarına uygun ödülleri belirlemek.

8. Öğrencilere sorumluluk verin.

Öğrencilerinize sınıfta yapabilecekleri ufak sorumluluklar vererek onların motivasyonunu canlı tutabilir ve dayanışma ruhu kazanmalarına destek olabilirsiniz. Birçok öğrenci, sınıfta verilen sorumlulukları iş yükünden çok ayrıcalık olarak görmektedir ve bunlar için çabalamaktadırlar. Aynı zamanda, etkinliklerde öğrencilerin sırayla lider ve sorumlu olmasını sağlayarak her birine önemli ve değerli olduğu hissini verebilirsiniz.

9. Öğrencilerin birlikte çalışmalarına imkân tanıyın.

Öğrencilerin tümü gruplar halinde çalışma fırsatına hemen atlamasa da, çoğu gruplar halinde problem çözmeye çalışmayı, deneyler yapmayı ve diğer arkadaşlarıyla bir proje üzerinde çalışmayı çok eğlenceli bulacaktır. Ayrıca, birbirleriyle iletişim içinde olan çocuklar, sınıfta olan şeyler konusunda heyecan duyarlar ve birbirilerini de bir amaca birlikte ulaşmak konusunda motive ederler. Öğretmenler grupların dengeli ve adil olduğundan emin olmalıdır. Bu şekilde bazı öğrencilerin diğerlerinden daha fazla çalışmamasını sağlamalıdır.

10. Gerçek ve hak edilen övgü

Öğrencileri teşvik ederek motive etmekten başka ne yazık ki etkili bir yol henüz yoktur. Nasıl yetişkinler olarak bizler de övgü ve takdir almayı seviyorsak, bu durum çocuklar için de aynıdır. Öğretmenler, öğrencilerine sınıfta yaptıkları bir çalışma için herkesin önünde teşekkür edebilir ya da yaptıkları işleri örnek olarak herkesle paylaşabilirler.

11. Öğrencilerinizi kendilerini tanımaları konusunda cesaretlendirin.

Çocukların çoğu başarılı olmak ister. Sadece başarıya ulaşmak için ne yapmaları gerektiği konusunda yardıma ihtiyaç duyarlar. Öğrencilerinizi motive etmenin bir yolu, onların kendi içlerine dönerek zayıf ve güçlü yanlarını anlamalarını sağlamaktır. Bir öğretmenin bunu yapması ya da söylemesi yerine, çocukların kendi özeleştirilerini kendilerinin yaparak bunları fark etmeleri daha etkilidir. Bu onlara, kendi amaçları ve hedefleri konusunda sorumluluk sahibi oldukları hissini verir.

12. Heyecanlı olun.

Heyecanınızı paylaşın! Evet, öğrencilerinizi motive etmenin etkili yollarından biri de bu. Siz öğretmek için ne kadar heyecanlı olursanız, onlar da öğrenmek için o kadar heyecan duyar. Bu kadar basit.

13. Öğrencilerinizi tanıyın.

Öğrencilerinizi tanımak onların isimlerini ezbere bilmenin çok ötesinde bir şeydir. Öğrencileriniz, sizin onları ve onların başarılarını önemsediğinizi bilmek isterler. Öğrenciler, öğretmenleri tarafından kabul gördüklerini hissettiklerinde güvenli bir öğrenme ortamı oluşur ve bu ortam onları daha çok çalışmaları yönünde motive eder. Öğrenciler, kendilerini tanıdıklarını hissettikleri ve birey olarak saygı gördüklerini düşündükleri kişilerden geribildirim almak isterler.

14. Öğrencilerinizin ilgilerini bilin.

Öğrencilerinizi ve ilgilerini bilmenin birçok faydası vardır. Öğretmenler öğrencilerinin ilgilerini, dersleri daha ilginç hale getirmek için kullanabilir.

15. Öğlencilerinizin kendi içsel motivasyonlarını bulmalarına yardımcı olun.

Öğrencilerinizin motivasyonlarını canlı tutmanızdan daha iyi bir şey olamaz. Ancak kendi içsel motivasyonlarını bulmaları konusunda onları yüreklendirerek daha da iyisini yapabilirsiniz. Ödevlerini yaparken ve ders çalışırken, öğrencilerinizin kendi kişisel nedenlerini bulmalarını destekleyerek onlara dünyanın en değerli hediyesini verebilirsiniz. Bu sayede bir şeye motive olmak için dışardan bir şey duymadan önce kendi kendilerini motive edebilirler.

16. Kaygı yönetimi yapın.

Bazı öğrenciler en iyisini yapmak için kaygılanırlar. Öğretmenler, kaygı düzeyi yüksek öğrencilerine, onları zorlayan şeylerin dünyanın sonu olmadığını açıklayabilirler. Ayrıca, sonuç ne olursa olsun, onları her zaman destekleyeceğinizi bilmelerini sağlayın. Öğrencilerinizin beklentiler altında ezilerek hemen vazgeçmelerine izin vermeyin.

17. Hedefleriniz yüksek fakat ulaşılabilir olsun.

Öğrencileriniz daha fazlasını yapabilsin diye onları desteklerseniz, onlar da çabalarlar. Ancak hedefleriniz daha düşük olursa onlar da daha ileriye ulaşmak için çabalamayacaklardır. Onlar bu tür meydan okumaları severler, çünkü ulaştıkları hedef onları daha çok motive eder. Kendilerini daha fazla ortaya koyabilmeleri için bazen onları sınırlarına ve ötesine itmekten korkmayın.

18. Geri bildirim verin ve kendilerini geliştirmeleri için imkan tanıyın.

Sınıf çalışmaları öğrencileriniz için bazen zorlayıcı olabilir ve zaman zaman motivasyonlarını düşürebilir. Burada öğretmenlerin yapabileceği en büyük yardım, öğrencilerinin tam olarak nerede yanıldıklarını ve hata yaptıklarını ve bir dahaki sefere kendilerini nasıl geliştirebileceklerini görmelerini sağlamaktır.

19. İlerlemeyi takip edin.

Öğrencilerin özellikle zorlandıkları konularda ne kadar ilerlediklerini görmeleri zor olabilir. Bu yüzden takip etme, sınıfta hem öğretmen hem de öğrenciler için oldukça pratik bir yöntemdir. Öğretmenler bu yöntemi, öğrencilerini motive etmek için de kullanabilirler. Öğrenciler, yıllar geçtikçe ne çok ilerlediklerini ve ne çok şey öğrendiklerini görebilirler.

20. Yaptıklarınızı eğlenceli hale getirin.

Sınıfta yaptığınız tüm çalışmalar bir oyun ya da iyi zaman geçirme aracı olmak zorunda değil. Ancak öğrencilerin onlineozeldersler.com’u öğrenmelerini gerçekleştirirken eğlenebilecekleri bir yer olarak görmeleri, dikkatlerini verme konusunda onları motive edecektir. Kendilerine verilen çalışmaları, bunları angarya olarak gören öğrencilere göre daha kolay yapacaklardır. Dolayısıyla aktivitelere eğlence katmak, yapılanlara ilgisini vermek konusunda zorluk yaşayan öğrencilere yardımcı olacaktır

21. Başarılı olmaları için fırsatlar yaratın.

Öğrencilerinizin hepsinin, hatta sınıfınızdaki en başarılı olanların bile zaman zaman motivasyonu düşebilir. Her birinin güçlü olduğu kısımları öne çıkararak ve değerli olduklarını hissettirerek bunun üstesinden gelebilirsiniz. Bu sayede onların motivasyonlarını artırmak adına koca bir fark yaratmış olursunuz.

Online özel dersler eğitim platformun her öğrencinin özel ve değerli olduğu anlayışını benimsemiş bir kurum olarak "ÖZELLERİN ADRESİ" dir.

Klasik dershaneciliğin önüne geçen Online Butik Dershane, Butik Eğitim ve Özel Öğretim anlayışı ile 2020 yılında kuruluş temelleri atılan ve 2020 yılından itibaren online platformda hizmetine devam eden Online özel dersler eğitim platformu  bu alanda verdiği özel ders hizmeti, eğitim ve öğretimin kalitesi, uzman öğretmen kadrosu,6-12 kişilik sınıflarda eğitim, kişiye özel hazırlanan programlar, lise ve üniversiteye hazırlık, TYT - AYT - YKS - LGS - SAT - TOEFL - IELTS - GRE - GMAT sınav kurs programları ve koçluk sistemi uygulamasıdır